Read Son Söz Aşkın by Julia Quinn Free Online


Ebook Son Söz Aşkın by Julia Quinn read! Book Title: Son Söz Aşkın
The author of the book: Julia Quinn
Language: English
ISBN 13: 9789944822831
Format files: PDF
The size of the: 16.62 MB
Edition: Epsilon Yayinlari
Date of issue: 2010
ISBN: 9944822831

Read full description of the books Son Söz Aşkın:

Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Yüreğe Söz Geçmiyor, Bana Sevdiğini Söyle adlı çok okunan kitaplarından sonra yeni kitabıyla beklenen, Epsilon okurlarının zevkle takip ettiği yazar Julia Quinn'den yepyeni bir roman

Günümüzün Jane Austen!i.

JILL BARNETT


Julia Quinn sizi tatlı düşlere sürükleyecek.

ROMANTIC TIMES

Sophie Beckett, aslında bir kontun kızı olmasına rağmen ne Leydi Bridgerton'un meşhur maskeli balosuna gideceğinin ne de Beyaz Atlı Prensi'nin onu orada beklediğinin hayalini kurmaya cesaret edebilir çünkü kibirli üvey annesi tarafından köşkün hizmetçisi olarak kullanılmaktadır. Ama daha sonra, gizlice içeri girmeyi başardığı baloda çekici ve yakışıklı Benedict Bridgerton'un güçlü kollarının arasında dans ederken kendini kraliyet ailesinden birisi gibi hisseder. Yalnız ortada bir sorun vardır, saat geceyarısını gösterdiğinde bu sihrin sona ermesi gerekmektedir.

Kimdi bu olağanüstü kadın? O büyülü geceden sonra, gümüş elbiseli kadının güzelliğiyle adeta kör olmuş Benedict'in gözü başkasını görmez, ta ki kendini, ona garip bir şekilde tanıdık gelen hizmetçi kıyafeti giymiş o alımlı kadını içine girdiği tatsız durumdan kurtarmak zorunda hissedene kadar...

Read Ebooks by Julia QuinnRead information about the author

Ebook Son Söz Aşkın read Online! #1 New York Times bestselling author Julia Quinn loves to dispel the myth that smart women don't read (or write) romance, and in 2001 she did so in grand style, competing on the the game show The Weakest Link and walking away with the $79,000 jackpot. She displayed a decided lack of knowledge about baseball, country music, and plush toys, but she is proud to say that she aced all things British and literary, answered all of her history and geography questions correctly, and knew that there was a Da Vinci long before there was a code.

In 2010, Ms Quinn won her third RITA Award in four years and was the thirteenth author to be inducted into the Romance Writers of America Hall of Fame. Her books have been translated into twenty-eight languages, and she has been profiled in USA Today and TIME Magazine. Her twenty-third novel, The Sum of All Kisses, was released in late 2013.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Son Söz Aşkın
Read EBOOK Son Söz Aşkın by Julia Quinn Online free

Download PDF: son-sz-akn.pdf Son Söz Aşkın PDF