Read Adaptácia by Miroslava Varáčková Free Online


Ebook Adaptácia by Miroslava Varáčková read! Book Title: Adaptácia
The author of the book: Miroslava Varáčková
Language: English
ISBN 13: No data
Format files: PDF
The size of the: 395 KB
Edition: Vydavateľstvo SLOVART
Date of issue: March 9th 2015
ISBN: No data

Read full description of the books Adaptácia:

Dystopická verzia budúcnosti v najnovšom románe Miroslavy Varáčkovej Adaptácia, má až odstrašujúco blízko k realite, ktorá nám môže zaklopať na dvere už zajtra.

Zoya mala všetko: domov, rodinu, kamarátov. A potom ľudstvo zdecimovali epidémie a vojny. Teraz nemá nikoho: ani rodinu, ani kamarátov, ani priateľa. Prišla aj o domov. No prispôsobila sa. Vpred ju poháňa len mapa a nádej, že ju dovedie do posledného útočiska na Zemi.
Ľudia skúšaní vojnou i chorobami sa tiež adaptovali na nový svet – bojujú o každú minútu života. A osamelé dievča putujúce neznámou krajinou predstavuje priľahkú korisť. Keď Zoyi pomôže neznámy Simon, poruší tým krehkú rovnováhu povojnového spoločenstva, za čo musí zaplatiť životom. A tak sa Zoya, Simon a jeho malá sestra vydávajú naprieč zdevastovanou krajinou s nádejou, že ich mapa po jej mŕtvom priateľovi naozaj dovedie pred brány mesta, kde ešte vládne ľudskosť. Teda, mala by...

Desiata jubilejná kniha Miroslavy Varáčkovej, jednej z najúspešnejších a najčítanejších slovenských autoriek pre mladých, opäť hľadí do postapokalyptickej budúcnosti. Jej prvá dystópia Prežila som svet patrí dodnes medzi čitateľmi najobľúbenejší a zároveň jej najlepšie hodnotený román.

Read Ebooks by Miroslava VaráčkováRead information about the author

Ebook Adaptácia read Online! Miroslava Varáčková je slovenská autorka. Žije a tvorí v Trnave. Je vydatá, má dve deti. Venuje sa písaniu príbehov pre mládež a väčšina jej kníh sa radí do žánru fantasy alebo medzi dievčenské romány. Je verná novým, originálnym témam.
V roku 2009 jej vyšiel vo vydavateľstve Motýľ debut O lásku sa neprosí, o rok neskôr úspešná kniha Anjeli noci, vďaka ktorej sa výrazne zapísala do povedomia slovenskej mládeže a získala si množstvo čitateľov. Nasledoval román Hriech v mene života, mysteriózna Sprevádzačka a prvá slovenská dystopia pre YA Prežila som svet. Na jeseň 2012 prišla s románom Obchodníci s nádejou.
Neskôr prestúpila do vydavateľstva Evitapress, ktoré jej vydalo dievčenské romány Tri kroky do pekla, Láska z ulice a Nepobozkaná.
Momentálne tvorí pre Slovart. Jej desiata kniha sa volá Adaptácia a vyšla v marci 2015.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Adaptácia
Read EBOOK Adaptácia by Miroslava Varáčková Online free

Download PDF: adaptcia.pdf Adaptácia PDF